DE 25 UTTAGNA FINALISTERNA:

  1. Tina Bengtsson, Blomsterdesign Vinslöv, Vinslöv

  2. Sofie Allansson, Prinsgatans blomsteraffär, Göteborg

  3. Cajsa Johansson, Floristutbildarna Västerås, Västerås

  4. Magdalena Nordangård, Blomsterdekoratören, Varberg

  5. Hanna Ericsson, Floristkompaniet, Stockholm

  6. Susanna Holdar, S:t Eriks gymnasium, Stockholm

  7. Anna Eriksson Westin, Asplunds Blomsterhandel, Enköping

  8. Sten Vasseur, Grand Hôtel Stockholm

  9. Kajsa Johansson, Prinsgatans blomsteraffär, Göteborg

  10. Oscar Nilsson, Gretas blommor, Vetlanda

  11. Maria Nyström, Atelier Fleur, Stockholm

  12. Ann-Caroline Kanebäck, Blommica, Linköping


 

13. Marinette Månsson, Blomsterdekoratören, Varberg

14. Therese Törnlind, Blomsterverkstan,  Sala

15. Eleonor Antelius, Antelius Blommor, Linköping

16. Lina Supstiks, Prinsgatans blomsteraffär, Göteborg

17. Sofia Bekken, Florabaren, Stockholm

18. Fanny Lindblad, Blomsterverkstan,  Sala

19. Sofia Carlsson, Råå Blomman, Råå

20. Kajsa Thidell, Freja Blommor Göteborg

21.  Samuel Andersson, Stjaelk, Hindås

22. Klara Kågefors, Fiore Floristdesign Vimmerby

23. Maria Wahlgren, Floristkompaniet , Stockholm

24. Ebba Bengtzon, Blomstermakarna , Mölndal

25. Frida Svensson, Blommor & Blad, Broby


 

    TÄVLINGSMOMENT ETT OCH TVÅ:

här kan du se finaluppgiften

Ann-Caroline Kanebäck

Ann-Caroline Kanebäck

Uppgift 1

Ann-Caroline Kanebäck

Ann-Caroline Kanebäck

Uppgift 2

Anna Eriksson Westin

Anna Eriksson Westin

Uppgift 1

Anna Eriksson Westin

Anna Eriksson Westin

Uppgift 2

Cajsa Johansson

Cajsa Johansson

Uppgift 1

Cajsa Johansson

Cajsa Johansson

Uppgift 2

Ebba Bengtzon

Ebba Bengtzon

Uppgift 1

Ebba Bengtzon

Ebba Bengtzon

Uppgift 2

Eleonor Antelius

Eleonor Antelius

Uppgift 1

Eleonor Antelius

Eleonor Antelius

Uppgift 2

Fanny Lindblad

Fanny Lindblad

Uppgift 1

Fanny Lindblad

Fanny Lindblad

Uppgift 2

Frida Svensson

Frida Svensson

Uppgift 1

Frida Svensson

Frida Svensson

Uppgift 2

Hanna Ericsson

Hanna Ericsson

Uppgift 1

Hanna Ericsson

Hanna Ericsson

Uppgift 2

Kajsa Johansson

Kajsa Johansson

Uppgift 1

Kajsa Johansson

Kajsa Johansson

Uppgift 2

Kajsa Thidell

Kajsa Thidell

Uppgift 1

Kajsa Thidell

Kajsa Thidell

Uppgift 2

Klara Kågefors

Klara Kågefors

Uppgift 1

Klara Kågefors

Klara Kågefors

Uppgift 2

Lina Supstiks

Lina Supstiks

Uppgift 1

Lina Supstiks

Lina Supstiks

Uppgift 2

Magdalena Nordangård

Magdalena Nordangård

Uppgift 1

Magdalena Nordangård

Magdalena Nordangård

Uppgift 2

Maria Nyström

Maria Nyström

Uppgift 1

Maria Nyström

Maria Nyström

Uppgift 2

Maria Wahlgren

Maria Wahlgren

Uppgift 1

Maria Wahlgren

Maria Wahlgren

Uppgift 2

Marinette Månsson

Marinette Månsson

Uppgift 1

Marinette Månsson

Marinette Månsson

Uppgift 2

Oscar Nilsson

Oscar Nilsson

Uppgift 1

Oscar Nilsson

Oscar Nilsson

Uppgift 2

Samuel Andersson

Samuel Andersson

Uppgift 1

Samuel Andersson

Samuel Andersson

Uppgift 2

Sofie Allansson

Sofie Allansson

Uppgift 1

Sofia Allansson

Sofia Allansson

Uppgift 2

Sofia Bekken

Sofia Bekken

Uppgift 1

Sofia Bekken

Sofia Bekken

Uppgift 2

Sofia Carlsson

Sofia Carlsson

Uppgift 1

Sofia Carlsson

Sofia Carlsson

Uppgift 2

Sten Vasseur

Sten Vasseur

Uppgift 1

Sten Vasseur

Sten Vasseur

Uppgift 2

Susanna Holdar

Susanna Holdar

Uppgift 1

Susanna Holdar

Susanna Holdar

Uppgift 2

Therese Törnlind

Therese Törnlind

Uppgift 1

Therese Törnlind

Therese Törnlind

Uppgift 2

Tina Bengtsson

Tina Bengtsson

Uppgift 1

Tina Bengtsson

Tina Bengtsson

Uppgift 2

 

    TÄVLINGSMOMENT TRE, FINALEN:

Ann-Caroline Kanebäck

Ann-Caroline Kanebäck

Uppgift 3

Cajsa Johansson

Cajsa Johansson

Uppgift 3

Sten Vasseur

Sten Vasseur

Uppgift 3

Hanna Ericson

Hanna Ericson

Uppgift 3

Marinette Månsson

Marinette Månsson

Uppgift 3

Marinette Månsson

Marinette Månsson

Tredje plats

Sten Vasseur

Sten Vasseur

Andra plats

Hanna Ericson

Hanna Ericson

Första plats

Cajsa Johansson

Cajsa Johansson

Uppgift 3

Ann-Caroline Kanebäck

Ann-Caroline Kanebäck

Uppgift 3

Topp tre

Topp tre

Plats 1 Hanna Ericsson Plats 2 Sten Vasseur Plats 3 Marinette Månsson

Konferencierer Ebba Kleberg von Sydow och Johan Munter

Konferencierer Ebba Kleberg von Sydow och Johan Munter